Make-build.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Gałki i rączki do kabiny prysznicowej – jak dobrać odpowiedni rodzaj?

rączki do kabiny prysznicowej

Współczesna łazienka jest miejscem, które powinno być strefą relaksu. Aby odpowiednio wykorzystać przestrzeń, która, szczególnie w przypadku mieszkań w blokach lub kamienicach, bywa ograniczona, często stosuje się w niej obecnie natryski w miejsce tradycyjnych wanien. Wymaga to jednak użycia odpowiedniego osprzętu, zapewniającego wygodne korzystanie z tej przestrzeni. Przykładem rozwiązań tego typu mogą być rączki do kabiny prysznicowej. Czym są te elementy i jakimi kryteriami należy kierować się przy ich wyborze?

Rączki do kabiny prysznicowej

Wygodne otwieranie kabiny natrysku jest niezwykle ważne podczas jej użytkowania. Trzeba pamiętać, że w czasie kąpieli bardzo często korzystający z prysznica ma ograniczoną widoczność, na przykład ze względu na unoszącą się parę. Równie istotnym czynnikiem może być to, że wiele osób odruchowo mruży wówczas oczy, by nie dostała się do nich woda lub szampon. W tej sytuacji rączki do kabiny prysznicowej powinny być na tyle wygodne, by można się było nimi posłużyć w opisanych warunkach.

Powinny one również charakteryzować się odpowiednią ergonomią. Trzeba wszak pamiętać, że rączki do kabiny prysznicowej są niezwykle intensywnie eksploatowane. Muszą przy tym zapewnić odpowiednią stabilność spoczywających na nich dłoni. W większości wypadków osoby, wychodzące spod natrysku, będą miały wilgotne ręce, więc niezwykle istotnym aspektem w korzystaniu ze sprzętu tego typu powinna być jego odpowiednie wyprofilowanie, tak, by chwyt był pewny.

Rączki do kabiny prysznicowej – podstawowe typy

Wśród omawianego osprzętu do natrysków występują różnorodne typy, charakteryzujące się zróżnicowanymi właściwościami użytkowymi i estetycznymi. Przykładowo, ze względu na kształt, wyróżnia się takie jego rodzaje, jak:

  • prostokątna rączka do kabiny prysznicowej,
  • gałka prysznicowa.

Klasyczne rączki do kabiny prysznicowej o kształcie prostokąta są często stosowane przez osoby, którym leży na sercu wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne wzornictwo współgra w ich wypadku z wysoką wytrzymałością, a niezaprzeczalnym atutem jest zapewnienie niezwykle stabilnego uchwytu. Są przy tym bardzo trwałe.

Gałka prysznicowa to z kolei produkt o niezwykle szerokim zastosowaniu. Nowoczesne modele charakteryzują się nie tylko wysoką estetyką czy designem, pozwalającym na dopasowanie ich do każdej praktycznie aranżacji, lecz również wysokim bezpieczeństwem i ekonomiką użytkowania – wykonane są z materiałów, umożliwiających długotrwałą eksploatację osprzętu tego typu. 

Jednocześnie gałka prysznicowa zapewnia często równie stabilny uchwyt jak tradycyjne, prostokątne elementy wyposażenia kabiny natryskowej. Odpowiednie wyprofilowanie tego elementu jest tu kluczem do bezpieczeństwa i ergonomii Dzięki niemu osprzęt taki może być śmiało stosowany również przez osoby, stawiające wygodę użytkowania na pierwszym miejscu.

Należy więc zauważyć, że wybór odpowiedniego modelu rączki do kabiny prysznicowej, może być obecnie dokonany w oparciu o jej estetykę i dopasowanie do danego wnętrza. Zarówno gałka prysznicowa, jak tradycyjny uchwyt prostokątny, wykazywać się będzie bowiem podobnymi walorami użytkowymi.