Make-build.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

3 powody, dlaczego warto wybrać telewizor LED Samsung

telewizor LED Samsung

Zakup nowego telewizora naszpikowanego współczesną technologią wcale nie jest łatwym zadaniem. Duża liczba dostępnych produktów nie ułatwia wyboru. Takie firmy jak Samsung udowadniają jednak, że nie trzeba szukać daleko – telewizor LED Samsung to dopracowana technologia zamknięta w atrakcyjnej obudowie. Warto poznać 3 powody, dla których urządzenia tej marki powinny zagościć w Twoim domu.

Czym charakteryzują się telewizory LED?

Matryce podświetlane standardowymi świetlówkami CCFL zostały już na dobre wyparte przez technologię LED. W jej przypadku za podświetlenie konkretnego rejonu obrazu odpowiada kilkaset diod LED w sposób krawędziowy bądź bezpośredni.

W pierwszym przypadku podświetlenie matrycy realizują listwy LED znajdujące się na krawędziach ekranu, podczas gdy w bezpośrednim – pojedyncze diody umieszczone z tyłu. Jak wiemy, matryca wyświetlająca ekran (poza OLED) nie generuje światła, a tym samym należy ją podświetlić.

Telewizory LED marki Samsung – sprawdzona technologia we współczesnej odsłonie

Marka Samsung ma w swojej ofercie wyłącznie urządzenia najwyższej klasy, które z uwagi na wysokie zaawansowanie techniczne stanowią najlepszy wybór w swojej kategorii cenowej. Producent od lat stawia na rozwój, dlatego nowoczesne telewizory tej firmy zdobywają szereg przeróżnych nagród.

Poza oczywistym względem estetycznym – praktycznie każdy telewizor LED Samsung jest cienki i smukły. Modele tego rodzaju mają także znacznie więcej innych zalet. Z pewnością nie można pominąć modułu One Connect Pro, który sprawia, że możesz podłączyć wiele urządzeń peryferyjnych bez konieczności użycia kabli. Nie bez znaczenia jest także ultraszeroki kąt widzenia oraz jeden z najbardziej dopracowanych trybów HDR na rynku.

Quantum Mini LED – matryca, która zachwyca

Technologia podświetlania matrycy Full LED początkowo obejmowała tylko kilka stref wygaszania. To pozwalało na osiągnięcie dużego kontrastu pomiędzy ciemniejszą częścią ekranu a tą jaśniejszą, na której znajduje się np. intensywnie świecący punkt światła. Rozwój tej technologii obejmował zwiększenie liczby stref, dzięki czemu procesor mógł wydajniej kontrolować ich wygaszanie.

W Quantum Mini LED firma Samsung zrewolucjonizowała technologię poprzez zmniejszenie wymiarów fizycznych pojedynczej diody – nawet kilkudziesięciokrotnie w stosunku do pierwotnego rozmiaru. Dzięki temu inżynierowie marki zaplanowali kilka tysięcy stref wygaszania. Wraz z tym wzrosła jakość wyświetlania oraz kontrast i odwzorowanie kolorów.

Quantum Dot – niespotykana kolorystyka

Drugą równie interesującą technologią jest Quantum Dot – kropka kwantowa, która znacznie poprawia odwzorowanie kolorów i ich nasycenie oraz głębię. Ponadto poszerza paletę barw aż do ponad 57% odcieni rozpoznawanych i rozróżnianych przez ludzkie oko. Standardowe matryce generują jedynie 33%, co niekorzystnie wpływa na ich percepcję. Sama konstrukcja kropek jest zaskakująca – są na tyle małe, że w zasadzie niezauważalne przez ludzkie oko. Służą przede wszystkim do rozbicia światła.

Funkcje dla graczy w telewizorach Samsung

Dla graczy liczą się zupełnie inne funkcje niż dla osób, które chcą wykorzystać swój nowy telewizor LED marki Samsung do oglądania filmów czy relacji sportowych. Automatyczny Tryb Gry pozwala na bezobsługowe przejście urządzenia w tryb preferowany przez graczy. Po jego aktywacji opóźnienia ulegają skróceniu, a matryca zwiększa szybkość swojej reakcji. FreeSync zmniejsza charakterystyczne rwanie ekranu przy niestabilnej liczbie klatek. Funkcja Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+ zwiększa odświeżanie telewizora nawet do 120 Hz.

Telewizory LED – doskonała inwestycja dla miłośników rozrywki

Jak widać, marce Samsung warto zaufać. Firma ma w swojej ofercie wyłącznie produkty najwyższej klasy o sprawdzonym działaniu. Telewizory LED powstały z uwagi na rosnące oczekiwania konsumentów, dlatego charakteryzują się znakomitymi parametrami, smukłymi obudowami i niskim poborem prądu, co czyni je doskonałą inwestycją dla wielbicieli nowoczesnych technologii. Zamów już dziś nowy model i ciesz się nowym wymiarem rozrywki!