Make-build.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Czas na korzystanie z szalunków? Ich wynajem może się opłacić!

wynajem szalunków

Prowadzenie firmy budowlanej, a także wykonywanie prac konstrukcyjnych od zawsze było dla pracowników ogromnym wyzwaniem. Najwięcej problemów naturalnie pojawiało się w momencie, kiedy trzeba było wykonać i zabezpieczyć wykopy. Można powiedzieć, że choć maszyny i techniki wykonywania wykopów zmieniały się i przechodziły przez wiele rewolucji na przestrzeni lat, to jednak technika ich zabezpieczenia pozostała niezmienna. Mowa tu o tradycyjnych szalunkach, które towarzyszom fachowcom na budowie od niepamiętnych czasów. Jednocześnie w przypadku kiedy firmy korzystają z nich jedynie w formie dość “sezonowej” zakup szalunków może okazać się mało opłacalnym rozwiązaniem. Wobec tego w takim przypadku o wiele lepiej zdecydować się na ich wynajem.

Wynajem szalunków- na jakiej zasadzie się on odbywa?

Szalunki od zawsze służyły do zabezpieczania wykopów i co najważniejsze, wywiązują się one z tego zadania w 100%. Dzięki ich wykorzystaniu wykopy nie są narażone na całkowitą dewastację przez wody gruntowe, a także nie są im straszne ulewne deszcze. Niemniej jednak warto zauważyć, że posiadanie szalunków na własność to nie tylko spora inwestycja, ale także konieczność zaaranżowania odpowiedniej przestrzeni na ich przechowywanie. To z kolei może wygenerować dodatkowe koszty. Wówczas o wiele lepiej opłaca się je po prostu wynająć. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Otóż przedsiębiorca w pierwszej kolejności powinien wybrać odpowiedniego dostawcę szalunków, a następnie ustalić z nim szczegóły dotyczące umowy wynajmu. W niej konieczne jest określenie rodzaju szalunków jak np. mini box czy szalunki słupowe, a także długość okresu przez jaki będą one wynajmowane. Na samym końcu precyzuje się cenę usługi i podpisuje umowę. Dostawca dowozi szalunki w wyznaczone miejsce i od tego momentu, przedsiębiorstwo może z nich swobodnie korzystać.

Wynajem szalunków rozwiązaniem ekonomicznym i wygodnym

Wynajem szalunków to przede wszystkim rozwiązanie ekonomiczne i wygodne, dla tych firm, które wykorzystują szalunki jedynie w formie tymczasowej. Wówczas jest to usługa znacznie tańsza niż ich zakup na własność. Dodatkowo jest to także dość wygodna opcja, gdyż nie ma potrzeby wynajmowania hali magazynowej na potrzeby ich składowania. Warto również wspomnieć o tym, że można wynająć kilka rodzajów szalunków lub zdecydować się na jeden z nich- ten, który jest nam najbardziej potrzebny w danej chwili. Wobec tego można nie tylko zaoszczędzić, ale także zapewnić sobie komfort i nieograniczone możliwości.